Mnogo uzbuđenja na trci “Tri strane Kopaonika”

BS
By BS август 10, 2015 14:30

Druga međunarodna brdska biciklistička trka “Tri strane Kopaonika” održana je prošlog vikenda na terenima nacionalnog partka Kopaonik.

Trku je organizovalo sportsko udruženje “Na sve strane” iz Beograda, a tokom vikenda viđen je rekordan broj učesnika iz cele Srbije i regiona u tri kategorije.

U najjačoj kategoriji, posle 62 kilometra i 219 minuta vožnje, trijumfovao je Ivan Jovanović iz Kraljeva, ispred sugrađanina Srećka Đolića i Borisa Petrovića iz Novog Sada.

Žensku elitnu kategoriju obeležile su takmičarke iz Hrvatske koje su fenomenalnom vožnjom zaslužile aplauze svih prisutnih. Pobednica je bila Mirjana Kolac u vremenu od skoro pet sati, a odmah iza nje bila je Paula Vrdoljak.

U masters kategoriji, u kojoj su se vozila 42 kilometra, najbolji je bio Bojan Vasović, ispred Igora Antića i Nemanje Jotića.

Najviše takmičara viđeno je u kategoriji hobi, u kojoj je trka bila duga 22 kilometra. Ove godine, za rekreativnu kategoriju prijavilo se preko 50 učesnika, a posebnoiznenađenje su bile ženske učesnice koje su se, rame uz rame, takmičile uz muškarce dok su osvajali vrh Suvo rudište na blizu 2.000 metara nadmorske visine. Pobednik u muškoj konkurenciji bio je Emir Koca, drugo mesto je zauzeo Dejan Đolić, a treće Željko Ćorić. U ženskoj konkureciji prvo mesto osvojila je Milica Rajković, ispred Milice Stevanović i Ane Kuzmić.

U kategoriji štafeta, prvo mesto zauzeo je Innovation Cloud, a drugo Orlovac Cross – Crna trava.