Velika ulaganja u zimski turizam

BS
By BS 2 februara, 2021 21:01
 
Uprkos epidemiji, žensko takmičenje u skijanju održaće se na Kopaoniku.

I pored epidemije i mera ograničenja, Kopaonik će od 22. do 25. februara biti domaćin evropskom takmičenju u skijanju za žene.

Poslednje tako veliko skijaško takmičenje na ovim prostorima, održano je pre više od 30 godina, u bivšoj SFRJ.

Dolazak najboljih skijašica iz 20 država daće novi zamajac razvoju zimskog turizma u našoj zemlji.

U domaćim skijalištima je u januaru bilo 12 odsto tursta više nego januara prošle godine. Stranih gostiju gotovo da nije bilo osim iz regiona, Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

– Svi oni koji su odlazili da skijaju u inostranstvo sada su orijentisani na naše planine i mi ćemo to iskoristiti kao šansu da im pokažemo da ne moraju da idu u inostrane turističke skijaške centre, već da to imaju i kod nas na Kopaoniku, Staroj planini i Zlatiboru – navodi Dejan Ćika, direktor „Skijališta Srbije“. 

U poslednjih pet godina u Kopaonik je resorno ministarstvo uložilo 122 miliona dinara, što je broj turista na toj planini povećalo za trećinu.

– Ulagano je u izgradnju novih staza, osvetljenje staza, proširenje sistema za veštačko osnežavanje, garažu, dupli ski lift u Marijinim vodama avantura park, veštačku stazu i druge projekte – navodi Žikica Nestorović, državni sekretar za turizam.

U Srbiji se ranijih godina organizovalo blizu hiljadu različitih manifestacija. Prošle i ove godine se mogu prebrojati na prste jedne ruke.

– Značaj sportskih takmičenja za jednu zemlju je nemerljiv, prvenstveno zbog razvoja infrastrukture, zatim promocije same destinacije profesionalnom delu publike, takođe proizvođačima sportske opreme, ljubiteljima sporta ali takođe utiče i na razvoj sporta, turizma i same destinacije – kaže Tijama Maljković, sekretar Udruženja za turizam PKS.

Evrokup za žene u slalomu i veleslalomu okupiće oko sto skijašica iz 20 država, a sa njima dolaze i članovi delegacija.

– Samo takmičenje ne dozvoljava prisustvo gledalaca pod uslovima Svetskog kupa i Evropa kupa pa će pod tim uslovima biti održano i na Kopaoniku – navodi Goran Jevremović, predsednik Skijaškog saveza Srbije.

Publika će izostati, ali će zato tu biti kamere i prenositi sva takmičenja.

A od epidemiologa upozorenje da veliki rizik predstavlja svako okupljanje ljudi, više u kafićima na pauzama, nego na samim ski stazama.

Izvor: Srbija danas

BS
By BS 2 februara, 2021 21:01
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Leave a Reply

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Ski Pass

KOPAONIK VREME

Komentari

  • Nóra Máté

    Nóra Máté

    we have just had a wonderful ski holiday in Kopaonik, but were a bit disappointed on Saturday because of the…

    View Article
  • Milan Thiesz

    Milan Thiesz

    Hello! Sorry for bothering you,i just want to ask for help about finding a girl who was at the ski…

    View Article
  • Nevena

    Nevena

    Da li radi tanjir od Suncanog brega i ta staza do Suncanog bega?

    View Article
  • Ervin Odri

    Ervin Odri

    To je naknada za korišćenje motornih vozila. Šta je sa elektro vozilima i hibridima?

    View Article
  • Goran

    Goran

    Zaokružite ga na 5000 u jednom pravcu kad derete da derete

    View Article

Utisci

utisci