Gvozdac počeo sa radom

BS
By BS јануар 12, 2015 17:10

Gvozdac počeo sa radom

Nova šestosedna žičara na lokaciji Gvozdac danas je puštena u rad. Najmodernija šestosedna žičara sa haubama i grejačima na sedištu, prva ovakvog tipa u Srbiji, od danas prevozi skijaše u ski centru Kopaonik. Za sve ljubitelje zimskih sportova pripremljena je prateća staza, koja je za ovu sezonu produžena za 400 metara.

Kapacitet nove žičare Gvozdac je 1800 skijaša na sat, a prostire se na dužini od 1234 metara. Žičaru čini 11 stubova i 48 korpi za sedenje. Proizvođač žičare je kompanija “Leitner AG-SpA”, Italija.

Puštanjem u rad ove žičare, skijašima i borderima na raspolaganju je 21 žičara i 27 staza, kao i staza za nordijsko skijanje. Visina utabanog snega na stazama je do 50 centimetara.

BS
By BS јануар 12, 2015 17:10
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ski Pass

KOPAONIK VREME

Komentari

  • Vide

    Vide

    Skijam vec 15god na Kopu, uzimam 10u sezoni. To se smanjilo od kako sam se oženio, ali: -predprošle godine smo…

    View Article
  • BS

    BS

    Koliko neodgovorno i nefer naplaćivati punu cenu ski pasa 50 evra, a da ti rade 3 staze i da ti…

    View Article
  • BS

    BS

    Nažalost ne. Moraš jutarnjim Autoprevozom u 7:20 do Kragujevca pa imaš u 9 ujutru Kavim do Kopaonika. Možda da pitaš…

    View Article
  • BS

    BS

    8:30am

    View Article
  • whitemountainproperty2017

    whitemountainproperty2017

    What time do the slopes open please?

    View Article

Utisci

utisci